26.03-2.04.2023

5 Niedziela Wielkiego Postu

26.3.2023

8:00    + Arkadiusz Grzemski – int. od wuja Grzegorza z żoną i kuzynki Mariki z rodziną

11:00  + W 13r. śm. Zbigniewa Wiśniewskiego

27.3.2023

18:00  – Z ok. 80 r. ur. Bronisław z podz…i prośbą

28.3.2023

18:00  + Barbara Józkowiak – int. od chrześniaczki

29.3.2023

18:00  Zbiorowa

-Za Parafian

+ Halinę, Bogdana

+Stanisław Mieloszyk – int. od żony

+Mirosława Kaźmierczak – int. od Małgorzaty, Marka Schick

+ Krystynę wiśniewską – int od rodz. Roguszczaków z Chwalęcina, od rodz. Wojaczyk, od rodz. Marciniaków i Rodziaków

+za zm. z wym. rocznych i zm. z Mszy św. zbiorowych

– za ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii

– o zdrowie dla Stefana

31.3.2023

18:00  + Marzena Grodzka – int. od Teresy Papież

1.4.2023

18:00  + Bronisław Talarczyk – int. od Romana Skrzypczaka i Krystyny Stróżyk z synami

NIEDZIELA PALMOWA- MĘKI PAŃSKIEJ

2.4.2023

8:00    + Ryszard Jelak – int. od siostrzeńca Andrzeja Stachowiaka z rodziną

11:00  + Stanisławę, Józef Banaszaków; Anielę, Julian Polowczyków i zm. z rodz.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (P)

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26.3.2023

1. Dziękuję za każde uczynione dobro i za składane ofiary. Dziękuje ofiarodawcy za dar nowych lichtarzy, świec ołtarzowych oraz wiecznych lampek przy tabernakulum. Bóg Zapłać!
  2. Zapraszam do Biura Parafialnego jutro (27.03) od godz. 18:30-19:30. Biuro parafialne ze względu na spowiedzi w dekanacie będzie czynne dopiero po świętach.
  3. W środę msza św. z nowenną do MBNP. Przed Mszą św. różaniec za zmarłych z Mszy św. zbiorowej.
  4. Nabożeństwa Wielkiego Postu: GORZKIE ŻALE tradycyjnie w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00. DROGA KRZYŻOWA w każdy piątek zaraz po Mszy św. W piątek (31.03) rozważania poprowadzą przedstawiciele Służby Liturgicznej naszej parafii. Zapraszam szczególnie w tym dniu całą służbę liturgiczną do udziału w tym nabożeństwie oraz, młodzież, dzieci, kandydatów do bierzmowania i dzieci I komunijne.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożona ofiarę. Bóg zapłać.
  6. W Niedzielę Palmową (ok.10:50) gromadzimy się wraz z dziećmi przed kościołem z palmami w ręku i procesyjnie wejdziemy do kościoła.Zachęcam i zapraszam dzieci i nieco starszych do udziału w konkursie na największa „Palmę Wielkanocną”. Po Mszy św. nastąpi rozwiązanie tego konkursu.
  7. W sobotę i Niedzielę Palmową (1 i 2 .04) Matki Różańcowe będą zbierały po Mszach św. ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Ofiary też można składać w Biurze Parafialnym oraz u mnie osobiście.
  8. Na ołtarzach bocznych są wyłożone koszyczki z kopertami na Daninę Diecezjalną dla każdej rodziny. Jest ona obowiązkiem każdego wiernego a więc wszystkich parafian. Daninę można składać w czasie Mszy św. (składki) do końca miesiąca kwietnia. Wierze i ufam że uda nam się wywiązać z tego obowiązku jako parafia wobec diecezji.
  9. Życzę błogosławionej niedzieli oraz dużo pokoju i zdrowia na cały nadchodzący tydzień. Szczęść Boże!

PROBOSZCZ

Ks. Jędrzej Pochylski