Życzenia na Boże Narodzenie dla moich Parafian

W ten wieczór wigilijny pragnę w duchowy sposób przystanąć przy każdym miejscu i przy każdym stole, tam gdzie spotkać mogę moich kochanych Parafian, razem z Wami trzymając w dłoni biały opłatek.
Ten właśnie znak spotkania i otwartości na drugiego jest dla mnie bardzo istotny i ważny. Od sześciu miesięcy noszę w swoim sercu tą osobistą radość bycia Waszym Proboszczem. Ta radość potwierdzana jest naszą wspólną drogą, na której jest wiele gestów Waszej życzliwości wobec mnie. Dobrze pamiętam wyciągnięte Wasze dłonie w geście powitania po pierwszych Mszach odprawionych w Panience.

Mija pierwsze pół roku naszej wspólnej drogi z Jezusem i u boku naszej Pani i Królowej spoglądającej na nas zawsze z życzliwością i delikatnym uśmiechem. To właśnie Jej zawierzyliśmy siebie osobiście i całą naszą Parafię, a jej wizerunek odnalazł swoje miejsce w naszych domach. Towarzyszą nam w znaku relikwii Jej umiłowani synowie: św. Jan Paweł II i św. o. Maksymilian Kolbe. W minionych miesiącach i tygodniach przeżywaliśmy wspólnie wiele różnych wydarzeń duszpasterskich i ekonomicznych.

Bogu dziękuję za piękną obecność dzieci i młodzieży podczas rorat. Nasze prezbiterium wypełniło się dziewczętami i chłopakami posługującymi podczas liturgii, a 56 procent chodzących Parafian na niedzielne Msze święte jest dla mnie budującym świadectwem Waszej wiary.
Radość spotkania w naszym pięknym kościele umacnia ciepło płynące z założonej niedawno instalacji grzewczej. Tak wiele dzieł i tak dużo Waszego zaangażowania za które pragnę z serca Wam podziękować.

Pragnę słowami pięknej pastorałki skierować do Was najserdeczniejsze życzenia.

Do naszych serc do wszystkich serc uśpionych.
Dziś zabrzmiał dzwon, już człowiek obudzony.
o nadszedł czas i dziecię się zrodziło. A razem z Nim, maleńka przyszła miłość.
Maleńka miłość w żłobie śpi, Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cala ziemia i niebo lśni dla tej Miłości maleńkiej.

Bóg kocha Was i tak bardzo pragnie nieustannie składać w Waszym sercu doświadczenie tego poczucia – Jesteście dla Niego Ważni i Ukochani. Ta właśnie świadomość niech jeszcze bardziej otwiera Was na Jego zaproszenie do bliskości. Niech to przebywanie w Jego obecności dodaje sił do codziennych zmagań. Niech Jego wielka Miłość umacnia Waszą codzienną rodzinną więź. Niech Pan Jezus dotyka swoją miłością wszystkich starszych i chorych naszych Parafian. Niech Błogosławi dzieciom i młodzieży.
Wszystkich moich Parafian jak i wasze osobiste intencje polecam Bogu w codziennej kapłańskiej modlitwie. I o tę pamięć w modlitwie za swojego proboszcza także Was proszę.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Z serca kapłańskiego Wszystkich Was Błogosławię.

Ks. Piotr Pieprz

proboszcz