Ekstremalna Droga Krzyżowa

Hasło tegorocznych rozważań w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej to Droga Pojednania – Sztuka budowania relacji. Czternaście stacji Drogi Krzyżowej jest okazją do przemyśleń swoich umiejętności i samego rozumienia sztuki budowania relacji.

Wyzwaniem EDK jest przejście 40 km nocą, w samotności i skupieniu. Sam trud wędrówki wydaje się już wielki. Jednak nie chodzi o to, aby przejść trasę, ale o to, aby ją pokonać i stać się pięknym człowiekiem. Miarą EDK nie są kilometry, ale zmiana, która się dokona w człowieku – piękno.

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Rejonie Panienka odbędzie się 01.04.2022r. i rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 20.00.

Poniżej znajduje się link do strony EDK z propozycją trasy z Panienki do Gostynia, gdzie można znaleźć więcej informacji oraz się zapisać. Trasa sama w sobie nie jest trudna, jednak do pokonania jest 40 km. https://www.edk.org.pl/trasa-edk-6331/

W tym samym czasie Parafia Panienka organizuje Parafialną Drogę Krzyżową o długości 13km na zasadach tożsamych z EDK. Trasa Świętego Józefa prowadzi po miejscowościach naszej Parafii. Można zapisać się w zakrystii a także pod linkiem https://forms.gle/LkbTpKVCL8dNdoHD7. Należy pamiętać, że trasę Drogi Krzyżowej pokonujemy indywidualnie i na własną odpowiedzialność.

Informacje znaleźć można również na stronie FB- Panienka.EDK

Poniżej znajdują się niezbędne informacje do pobrania.

Opis Trasy-Parafialna Droga Krzyżowa pod Patronatem Świętego Józefa.akt.

ulotka-a5