Ekstremalna Droga Krzyżowa 2023
Ekstremalna Droga Krzyżowa w Rejonie Panienka odbędzie się 24.03.2023r. i rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 18.00. W tym roku uruchamiamy także nową trasę po drogach naszego dekanatu.
Hasło tegorocznych rozważań w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej to „Idę, bo szukam nadziei”.

Wyzwaniem EDK jest przejście 40 km nocą, w samotności i skupieniu. Sam trud wędrówki wydaje się już wielki. Jednak nie chodzi o to, aby przejść trasę, ale o to, aby ją pokonać i stać się pięknym człowiekiem. Miarą EDK nie są kilometry, ale zmiana, która się dokona w człowieku – piękno.Poniżej znajduje się link do stron EDK z propozycją tras:

– Panienka – Gostyń, https://www.edk.org.pl/trasa-szczegoly?routeId=7891

– Panienka-Borek Wlkp.-Panienka, https://www.edk.org.pl/trasa-szczegoly?routeId=8002

Można znaleźć tam więcej informacji oraz się zapisać. Trasy same w sobie nie są trudne, jednak do pokonania jest 40 km

 

W tym samym czasie Parafia Panienka organizuje Parafialną Drogę Krzyżową o długości 13km na zasadach tożsamych z EDK. Trasa Świętego Józefa prowadzi po miejscowościach naszej Parafii. Można zapisać się w zakrystii a także pod linkiem https://forms.gle/JUW1uDTmLU5u2yJ37 .

Należy pamiętać, że trasę Drogi Krzyżowej pokonujemy indywidualnie i na własną odpowiedzialność.

Informacje znaleźć można również na stronie FB- Panienka.EDK

Poniżej znajdują się niezbędne informacje do pobrania.

Opis Trasy-Parafialna Droga Krzyżowa pod Patronatem Świętego Józefa.akt.2023

ulotka-a5_2023