Ekstremalna Droga Krzyżowa 2022

1.04.2022r po raz kolejny w naszej Parafii odbyły się: Ekstremalna Droga Krzyżowa do Gostynia oraz Parafialna Droga Krzyżowa po terenie naszej Parafii. Mimo niesprzyjających warunków, zimna i mocnego wiatru, na obie trasy wyruszyło ponad 80 osób. Przed wyjściem uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, Adoracji a także otrzymaliśmy indywidualne błogosławieństwo. Przygotowane i przyniesione przez pątników krzyże zostały pobłogosławione. Ekstremalna Droga Krzyżowa w naszej Parafii jest od 2018r, ze względu na początek epidemii, mimo, że byliśmy gotowi, nie mogliśmy wyruszyć w drogę w 2020 roku. 40 kilometrowa Droga Krzyżowa z Panienki do Gostynia nosi nazwę Trasy Najświętszego Imienia Jezus, jest trudna i wymagająca. Natomiast Parafialną Drogę Krzyżową pw. Świętego Józefa zorganizowaliśmy po raz drugi. Trasa ma 13 km i również nie jest prosta dla osób, które zdecydowały się nią przejść zimną nocą. Czas przejścia Drogi Krzyżowej to czas wyzwania i odwagi do podjęcia trudu. Wiele osób pokonało swoje słabości w drodze i przeżyło piękne chwile na spotkaniu z Panem Bogiem.