list Biskupa Szymona

Szanowni Uczestnicy liturgii bierzmowania w parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Jaraczewie, 10 października 2020 roku,

Droga Młodzieży, Rodzice, Świadkowie Bierzmowania, Księża Proboszczowie!

Jak zapewne wiecie, wielu ludzi na całym świecie doświadcza niebezpiecznej choroby COVID-19. To trudne doświadczenie przeżywam obecnie także osobiście, test na obecność koronawirusa wykonany przez służby sanitarne okazał się dla mnie w ubiegłą środę pozytywny.

Kiedy przybyłem do Was w sobotę, nic nie wskazywało na to, że jestem chory. Czułem się dobrze i byłem bardzo zbudowany, gdy w świątyni zobaczyłem wszystkich w maseczkach zasłaniających usta i nos. Pamiętacie zapewne, że za to podziękowałem i zachęcałem, by stosować się do obowiązujących w Polsce przepisów sanitarnych. Sam zdezynfekowałem ręce przed namaszczeniem olejem świętym oraz przed i po Komunii świętej. Osoby bierzmowane zdejmowały maseczki tylko podczas przyjmowania Ciała Pańskiego.

Jest mi bardzo przykro, że nieumyślnie mogłem narazić kogoś z Was na utratę zdrowia. Bardzo przepraszam za niepokój i lęki, które stały się Waszym udziałem po informacji, że jestem chory. Obiecaliśmy sobie modlitwę. Pamiętam o Was i proszę Boga, by ustrzegł Was od choroby. Proszę też, módlcie się za mnie i za wszystkich, którzy doświadczają cierpienia i choroby.

Z pamięcią modlitewną

Bp Szymon Stułkowski