Ekstremalna Droga Krzyżowa

Pomysł na EDK zrodził się w roku 2009 w środowisku duszpasterstwa akademickiego prowadzonego w Krakowie przez ks. Jacka Stryczka. Był odpowiedzią na poszukiwanie dróg pobożności na miarę XXI wieku i sposobem na połączenie Ewangelii i nowoczesności przez ludzi, którzy chcą łączyć życie religijne z rodzinnym i biznesowym. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest proponowaną formą duchowości. EDK ma to do siebie, że nie jest tradycyjną pielgrzymką ze śpiewem i głośno czytanymi rozważaniami czy modlitwami. To 40 km nocnej wędrówki w ciszy, kiedy człowiekowi towarzyszą tylko Bóg,  latarki i rozmyślania. Nie ma być łatwo.  Każdy kilometr ma pozostawić po sobie ślad – nie na ciele, lecz na duszy. Fizyczne zmęczenie i ból pomaga w refleksji, zrozumieniu i modlitwie.

W tym roku jedna z tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej została stworzona także wnaszej parafii. Odbędzie się 23 marca. Długość trasy to 40 km. Trasa powiedzie przez okoliczne wioski, pola, lasy, aż do Bazyliki na Świętej Górze w Gostyniu. EDK Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 20;30 następnie indywidualnym błogosławieństwem uczestników, a później indywidualnym przemarszemewentualnie w grupach nie większych niż 10 osób do Gostynia. Każdy z uczestników może zabrać przygotowany  przez siebie krzyż. Zapisać można się przez stronę internetowa lub w uzasadnionych przypadkach przed Mszą Św. Więcej informacji należy szukać na stronie internetowej www.edk.org.pl oraz https://www.edk.org.pl/trasa-edk/977

Mapa EDK Panienka – Gostyń

Opis trasy